antalya mutfak
03
Eyl

Antalya Mutfak Dekorasyon

Antalya Mutfak Dekorasyonu

Ev içerisinde en çok kullanılan alanlardan biri de mutfaktır. Mutfak, evin kalbi gibi görülebilir. Güzel bir Pazar kahvaltısı için doğru mutfağın yolunu tutarsınız. Akşamları kuracağınız yemek sofrası için mutfakta zamanınızı geçirirsiniz. Sevdiklerinizi evinizde ağırlayacağınız zaman onlara çeşitli lezzetler hazırlarken mutfağı kullanırsınız. Mutfak daha çok kadınlara hitap ediyor gibi görünse de aslında erkekler için de önemli bir alandır. Günümüzde kadınlar kadar erkekler de mutfakta zaman geçirmektedir. Mutfakta geçen zamanın en iyi şekilde değerlendirilmesi için mutfağın kişiye hitap etmesi önemlidir. Ev sahibi olarak size hitap etmeyen bir mutfakta ne kadar verimli çalışabilirsiniz?

antalya mutfak

Antalya mutfak tasarımı

Antalya mutfak tasarım alanında vermiş olduğumuz hizmetlerle evinizin mutfağını tasarlıyoruz. Mutfak tasarımı birçok kişi tarafından önemli bulunmasa da aslında ciddi oranda önemlidir. Evinizin dekorasyonuna verdiğiniz değeri mutfağa fazlasıyla vermeniz gerekir. Mutfakta bir işe odaklanmak yerine birden fazla işe odaklanırsınız. Yapmanız gereken lezzetler için hareket halinde kalırsınız. Bu nedenle tüm dikkatinizi hazırladığınız ürüne vermeniz gerekir. Eğer dikkat dağınıklığı olursa hazırlayacağınız üründe eksikler ya da fazlalıklar olabilir, istediğiniz gibi bir ürün hazırlayamamış olursunuz. Mutfağınızın dekorasyonunu istediğiniz gibi yaptırdığınız zaman mutfak içerisinde daha rahat hareket eder, kendinizi daha iyi hisseder, dikkatinizi toplarsınız. Bu nedenle mutfak dekorasyonunun göz ardı edilmemesi gerekir. Antalya mutfak dekorasyonu alanında vermiş olduğumuz hizmetle size uygun tasarımda mutfağı hazırlıyoruz.

Mutfak Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Antalya mutfak tasarım alanında dikkat edilmesi gereken bazı maddeler bulunuyor. Bu maddelere dikkat edilmediği zaman amaca uygun mutfak tasarımı yapılmamış oluyor. Mutfak tasarımında olası hatalar kontrollü bir şekilde önlenmelidir. Profesyonel adımlarla ilerlenmeli ve doğru tasarımlarla mutfak oluşturulmalıdır. Mutfak tasarımında göz önünde bulundurulması gereken kurallar ise şu şekildedir;

  • Mutfakta alan tasarrufu sağlamak
  • Kullanışlı tasarımlara yer vermek
  • Dolaplardan doğru yardım almak
  • Yemek masasını alana uygun seçmek
  • Aydınlatmalardan doğru faydalanmak
  • Renk uyumunu sağlamak
  • Karışık tasarımlardan uzak durmak

Antalya mutfak dekorasyonunda vermiş olduğumuz hizmetler doğrultusunda yukarıda yer alan maddeleri daima göz önünde bulunduruyoruz. Mutfak tasarımında öncelikle alanı iyi değerlendirmek gerekiyor. Mutfak büyük de olsa küçük de olsa alandan tasarruf sağlanmalı, var olan alan doğru kullanılmalıdır. Mutfak içerisinde ölü alan olarak adlandırılan, kullanılmayan yerler bulunabilir. Mutfak tasarımında önemli olan konulardan biri de ölü alanların değerlendirilmesidir. Ölü alanlarda eğer dolap veya raf gibi parçalar kullanılamıyorsa dekoratif ürünlerle ölü alanlar canlandırılır. Böylelikle mutfak içerisinde dekorasyona uyum sağlayan hareketli alanlar oluşturulur. Mutfakta genel olarak alanın doğru kullanılması önemlidir. Mutfak dolapları, raflar, masa ve sandalyeler de mutfakta alan kullanımını etkiler. Ev sahibi mutfak içerisinde kendini kısıtlanmış hissetmemeli, olabildiğince rahat hareket etmelidir. Mutfakta kullanışlı tasarımlara yer vermek bu açıdan önemlidir. Mutfak dekorasyonunda dekorasyonun kusursuz görünmesini istiyorsanız mutfak içerisinde kullanılan parçaların hem kullanışlı hem de dekoratif olmasını sağlamalısınız. Mutfak dolapları aynı zamanda gizli küçük depolardır. Mutfak içerisinde herhangi bir ürünün düzenli bir şekilde yerleştirilmesi için dolaplar kullanılır. Kapaklı dolaplar aynı zamanda mutfak içerisindeki karışıklığın göze çarpmamasını sağlar. Eşyalar gözle görülür ortamda olsaydı dikkat dağınıklığına neden olacak, göz yoracaktı. Bu nedenle dolapların kullanımı oldukça önemli…

antalya mutfak
antalya mutfak

Antalya mutfak mimarisi

Antalya’da hizmet veren Altınöz Mimarlık mutfak tasarımı alanında mutfağınıza özel dolaplar tasarlayarak alandan tasarruf sağlamanızı ve mutfağınızı daha verimli kullanmanızı sağlıyoruz. Eğer mutfağınız küçükse mutfak içerisinde çok fazla eşyaya yer vermeden alanı doğru kullanmak gerekecektir. Fakat mutfağınız büyükse mutfak içerisinde yemek masasına yer vermek doğru olacaktır. Mutfakta kalan alan doğrultusunda yeterli büyüklükteki yemek masası mutfak içerisinde kullanılabilir. Mutfakta kullanılan aydınlatmalar da önemlidir. Eğer mutfağınız sade dekorasyona sahipse büyük ve ağır avizeler kullanmak pek doğru olmayacaktır. Aydınlatma için kullanacağınız ürünlerin dekorasyonla uyumlu olması, mutfakta yeterli aydınlığı sağlaması ve ışığın göz yormaması önemlidir. Duvarlarda küçük aydınlatmalar kullanılabilir, daha sade avizeler tercih edilebilir. Mutfak içerisinde renklerin birbiriyle uyum sağlaması önemlidir. Çok fazla renk kullanmak doğru değildir. Ev sahibi mutfağa girdiği zaman renklerin arasında kaybolmamalı, renk karışıklığından kaynaklı dalgınlık yaşamamalıdır.

Antalya Mutfak Tasarım Alanında Neden Bizi Tercih Etmelisiniz

Antalya mutfak tasarım alanında mutfağınızı en iyi şekilde tasarlatmak istiyorsanız bizimle çalışabilirsiniz. Yılların bilgi ve birikimi doğrultusunda mutfağınızı size özel tasarlıyoruz. Kullandığımız özel sistem üzerinde öncelikle mutfağınızı bilgisayar ortamında tasarlıyoruz. Ardından bu tasarımı sizlerle paylaşıyoruz. Mutfak içerisinde değiştirmek istediğiniz bir alan olduğu zaman isteğiniz üzerine değişiklik yapıyor, size uygun mutfak dekorasyonunu tamamlıyoruz. Onayınızı aldıktan sonra dekorasyon çalışmalarını başlatıyoruz.

antalya mutfak

Antalya dekorasyon alanında profesyonel kadromuzla hizmet vermekteyiz. Mutfağınızı sıfırdan tasarlıyor, var olan mutfağınızda değişiklikler yapıyoruz. Mutfağınızda zaman geçirirken kendinizi rahat hissetmeniz her şeyden önemlidir. Kafanızı karıştıracak renk ve tasarımlara mutfakta yer vermiyoruz. Mutfağınıza özel tasarladığımız ürünler kullanışlı, kaliteli, uzun ömürlü ve modern görünümlüdür. Bu ürünler sayesinde mutfağınızı istediğiniz gibi kullanma olanağına sahip oluyorsunuz.

Antalya’nın Güvenilir Dekorasyon İsmi

Antalya dekorasyon alanında mutfağınızın tasarımı için anlaşacağınız firmayı özenle seçmeniz gerekir. Yılların bilgi ve birikimi doğrultusunda müşteriye özel çalışmalarımızla bugüne kadar yüzlerce çalışmayı başarıyla tamamladık. %100’e yakın müşteri memnuniyeti sağlamamız sayesinde sektördeki varlığımızı koruyoruz. Sektörde kalite standartları içerisinde müşteri haklarını göz önünde bulundurarak çalışmalar yapıyoruz. Farklı ve özgün tasarımlarımız sayesinde müşterilerimize özel çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Yeniliğe ve gelişime açık kişiliğimiz sayesinde kendimizi ve çalışmalarımızı geliştiriyor, yaratıcı özelliğimiz ile her zaman yeni tasarımlar yapabiliyoruz. Mutfağınızın sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle sadece evlerin değil aynı zamanda iş yerlerinin de mutfak tasarımını üstleniyoruz.