, Cafe Konsept Tasarımı
22
Eki

Cafe Konsept Tasarımı

Cafeler tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yeme içme eğlence sektörünün en yaygın mekanlardır. Her geçen gün de kafelerin sayısı artmaya devamediyor. Bu yüzden de kitleleri kendinize çekebilmek için farklı yollar denemeniz gerekiyor. En önemlisi ise “farklı” olduğunuzu ispatlamanız icap ediyor. Bu bakımdan en önemlistratejiniziç mekân tasarımında olmalı. Farklı bir iç mekân tasarımı lezzetlerinizden ve personellerinizden çok daha önce dikkat çekecek, hedef kitlenizin ilgisini size yoğunlaştıracaktır. Kafe müşterilerinin yaş aralığının 15-35 arasında yoğunlaştığını düşündüğümüzde daha çok gençlere hitap eden; fakat arta yaşlıların da hayranlık duyacağı bir konsept oluşturmanız gerekecektir.

Farklılığı Yakalama

Cafe tasarımlarında zincir işletmelere baktığımızda tasarıma çok büyük önemverdiklerini ve her detayı tasarımın bir parçası olarak kabul ettiklerini görüyoruz. Bu yüzden onlarla rekabet edebilecek bir seviyeye gelmek için sizin de tasarımı merkeze almanız gerekiyor. Farklı bir kafe konseptiyle dikkat çekici, tercih edilen bir işletme sahibi olabilir, cafenizin sürekli müşteri sirkülasyonuna sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Antalya mimarlık sektörünün öncüsü olan firmamızdan destek almak olacaktır.

Benzersiz bir cafekonseptine sahip olmak için öncelikle seçilen malzemelere, tercih edilen ürünlere, insanların paylaşmaya değer bulacakları detaylara yönelmeniz gerekiyor. Mekanınızın büyüklüğü, şekli her ne kadar önemli olsa da müşterilerin asıl ilgisini çeken detaylardır. Bu yüzden de kendinizi özel kılacak detaylara sahip olmalısınız. Bu bakımdan her ne kadar modern bir çağda yaşıyor olsak da iç mimarda yeni yılın modası, tıpkı geçen yıl olduğu gibi, yine eski değerlerdir. 70’lerin, 80’lerin iç mekântrendleridaha modern bir tarzda mekânlarda yer alıyor ve gerçekten büyük ilgi görüyor.

, Cafe Konsept Tasarımı

Cesur Renk Tercihleri

Cafekonsept tasarımlarında yeni yılın renk tercihi çok daha cesur olmayı gerektiriyor. Aslında bu da eskiye dönüş. Bu yüzden beyaza, krem rengine boyanmış duvarlar yerine pembe, turkuaz, kırmızı, parlak siyah, orman yeşili, mat altın gibi renkler bu yıl afyon dekorasyon cafe tasarımlarının gözdesi olarak dikkat çekiyor. Vintage adını verdiğimiz ve tüm dünyada dekorasyon modellerinin gözdesi olan eski içinde yeniyi harmanlama yine cafe konseptlerinin vazgeçilmezi olarak dikkat çekiyor. Bunun için çok fazla beyin jimnastiği yapmalı, kendi tarzınızı eskiyle yeniyi iç içe tasarlayarak ortaya çıkarmayı başarmalısınız. Bu ise ayrı bir uzmanlık gerektiriyor ki Antalya mutfak tasarım alanında olduğu gibi firmamız bu alanda da yardımcınız olmaya hazırdır.

Doğallığın Etkisinden Yararlanma

Yılın cafe konsept tasarımları arasında doğallık ön planda yer alıyor. Kalabalık şehir hayatında insanlar adeta beton yığınlarının arasına hapis olmuş, doğanın doğallığını hatıralarında arar olmuşlardır. Bu yüzden de doğallık her zamankinden daha fazla ilgi görüyor. Bu bakımdan duvar kağıtları çok güzel alternatifler. Yaprak desenli duvar kağıtları oldukça popüler. Bunlar arasından mekanınızın genel konseptiyle uyumlu bir tercih isabetli olacaktır. Yine duvar kağıtları yanında canlı veya yapay çiçeklerle cafenizi dekore edebilirsiniz. Özenle kurutulmuş veya doğada kendiliğinden bir bütün olarak kurumuş bitkiler de tasarımın eşsiz parçaları arasında dahil olabilir.

Gürültüyü Değil, İletişimi Ön Plana Alma

Geçmiş yıllarda cafelerin ortak özelliği bangır bangır müzik çalmasıydı. Fakat artık insanlar daha sakin, daha huzurlu, iletişim kurma olanaklarının fazla olduğu mekanlar istiyorlar. Tercihlerini de bu tarz yerlerden yana kullanıyorlar. Müziğin arka planda kalacağı, birbirleriyle daha rahat iletişim kurabilecekleri, ortak paylaşımlı mobilyaları daha çok tercih ediyorlar. Bu yüzden konseptinizi bu yönde kullanıp daha sıcak iç mekanlar oluşturmayı denemelisiniz. Afyon mobilya tasarım uzmanı firmamız bu konuda sizlerin bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacak, en uygun tasarıma sahip olmanızı sağlayacaktır.

Fonksiyonel Cafeler

Cafe konsepti artık tek düze değil. Müşteriler de zaten bunu istemiyor. Bu yüzden de sadece bir cafe konseptinde değil, dönüşebilen, farklı alternatifler sunabilen, çeşitli etkinliklerin yapılabildiği bir mekân hazırlamalısınız. Mekân içinde mekân olarak adlandırabileceğimiz bu yöntemde mekanınızın bir bölümü toplantı alanı, bir bölümü bar, bir bölümü özel organizasyon alanı olarak kullanılabilmeli. Bu sayede aynı anda pek çok farklı beklentideki kişiye hizmet verebilirsiniz. Antalya dekorasyon sektörünün lideri konumunda yer alan firmamız bütün ihtiyaçlarınızı karşılamakta, hayallerinizi hayata geçirmek için hazır bulunmaktadır.