İç Mimari Tasarım

İç Mimari Tasarım Nedir?

Herhangi bir mekanın içinin verimli ve şık bir şekilde tasarlanması için yapılan estetik ve teknik çözümlere iç mimari tasarım denir. İç mimarlık için yapılan çalışma ve tasarımların amacı yaşam alanlarına işlevsellik katmak ve görsel ambiyansı sağlamaktır. İç mimari tasarımlar öncelikle mekanda keşif ve rölöve alınmasının ardından iç mekanın ihtiyaçlarına göre hazırlanır.

İç  mimari tasarımlar ile dekorasyon çoğu zaman aynı zannedilir ancak farklı kavramlardır. İç mimari tasarımlarda mekanın her türlü durumu göz önünde bulundurulur. Eski tesisatın yenilenmesi, duvar yıkımı gibi tadilat işleri de iç mimari tasarım yapılırken yapılabilir. Veya mutfağınız biranda oturma odanıza dönüşebilir. Bunlar iç mimari tasarım işleri içerisinde yer alır. Mekanın konforu ve renklendirilmesi de iç mimari tasarım işleridir. Dekorasyon işlerinde daha çok görsellik ve süsleme vardır. Örneğin bir ofis tasarlandığında ofis eşyalarının seçimi, renkleri, mobilya ve aksesuarlar dekorasyon işleridir.

İç mimari tasarımlarda dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. En önemlisi tasarım yapılırken müşteri ihtiyaçlarının doğru bir şekilde belirlenmesidir. Yapılan tasarımın müşterinin ihtiyaçlarını karşılayan ve yaşam tarzına uygun olması gerekmektedir.

Altınöz Mobilya Tasarım olarak mobilya ve aksesuarlar ile renkler hakkındaki tecrübe ve birikimimizi sayesinde iç mekanlarınızı hayatınız ve zevklerinize en uygun şekilde tasarlıyoruz.

Şehrizar Konakları