, Otel Lobisinde Doğru Koltuk Takımı Seçimi
22
Eki

Otel Lobisinde Doğru Koltuk Takımı Seçimi

Oteller gibi konaklama mekanlarında aranan tesislerin küçüklüğü, büyüklüğü değildir. Bundan çok daha önemlisi temiz olması bakımlı olması, mobilyalarının güzel dizayn edilmiş olması, dekorasyonunun huzur ve güven vermesidir. Bunları bir arada barındıran bir tesis, beklentileri karşılar, misafirlerini memnun eder ve karşılıklı sadakat hissi gelişir. Bu da sürekli yeni misafirlerin gelmesi ile sonuçlanır. Eğer konaklayan kişiler memnun kalır ve olumlu izlenimlerini birbirleriyle paylaşırlarsa tesisin boş kalma gibi bir durumu söz konusu olmaz. Bu bakımdan Antalya mobilya tasarım alanında tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız. Büyümenizi büyümemiz sayar, gördüğünüz ilgide pay sahibi olmanın haklı gurunu yaşarız.

Otellerin en önemli alanları lobilerdir. Otele gelen konuklar ilk olarak lobide karşılar ve son olarak da misafirler yine lobiden uğurlanır. Lobinin dizaynı çoğu zaman otelin genel dizaynının ve kalitesinin özeti niteliğindedir. Hatta plansız gelen misafirler çoğu zaman lobi dekorasyonundan etkilenerek otelde konaklamaya karar verirler. Bütün bunların bilincinde olan otel yöneticileri lobi dekoruna büyük önem vererek koltuklar dahil her detayı Afyon mobilya tasarım ustalarından destek alarak dizayn ederler.

Rahatlık ve Estetik

Otellerin çoğu zaman bir tarzları vardır. Özellikle Antalya ve Afyon gibi otellerin yoğun olduğu, turist sirkülasyonunun fazla olduğu yerlerde oteller kendi tarzlarını yaratır, misafirlerinin karşısına da bu şekilde çıkarlar. Eğer özel bir tarzınız yoksa lobilerde kullanacağınız koltuk takımlarında önceliğiniz rahatlık olmalı. Çünkü misafirleriniz uzun yoldan, hava limanından, dışarının koşturmacasından geldiklerinde lobinizde rahat etmek isterler. Bu yüzden Antalya dekorasyon detayında koltuk takımının rahatlığına dikkat etmelisiniz. Misafirleriniz oturduğunda sağlıklı bir oturuş pozisyonu vermeli, onlarda kaliteli bir otelde oldukları hissiyatı oluşturmalısınız. Misafirlerinizin lobideki koltukta rahat etmeleri onlarda odalarında, restoranlarda ve diğer alanlarda da aynı şekilde rahat bir ortamın kendilerini beklediği hissi oluşturur.

Otel lobisinde tercih edilecek koltuk takımı tarzlarında daha çok Retro, Osmanlı mimarisi ve klasik mimari öne çıkar. Bunlar aynı zamanda ağırlığı olan modeller olduğu için göze de hitap eder. Otelin geneline dair kaliteli bir intiba oluşturur. Son yıllarda klasik Osmanlı mimarisi lobi koltuk takımlarında ve mobilyalarında çok daha öne çıkmakta, her yıl en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Afyon dekorasyon çözümlerinde klasik mobilyaların bütün güzelliği kullanılabilir. Misafirlerinizin gözüne hoş gelen tasarımlar seçerek lobinin amacına uygun bir tasarım elde edebilirsiniz. Böylece işlevsel ve estetik çözümler yakalayabilirsiniz.

Oteller insan sirkülasyonunun çok fazla olduğu yerlerdir. Yılın her günü onlarca kişi tarafından kullanılırlar. Bu yüzden koltuk takımı seçiminde önemli detaylardan birisi iskeletin sağlam olmasıdır. Bu yüzden kesinlikle kaliteden kaçmamalısınız. Aksi taktirde kısa sürede koltuk takımı yıpranacak, parçalanmalar meydana gelecek ve misafirleriniz üzerinde otururken güvende olmayacaklardır. Bu sebeple iskelet malzemesinin mutlaka uzun yıllar ilk günkü formunda kalabilecek sağlamlıkta olması gerekir.

Yoğun kullanılan mekanların ve eşyaların en büyük sorunlarından birisi temizliktir. Lobide kullanacağınız mobilyaların yüzey döşemelerinin kir tutmayacak kumaştan olması, kolay temizlenebilir ve siline bilir olması gerekir. Günümüzde koltuk kumaşı olarak ileri düzey ürünler bulunuyor. Bunlar arasında kir, leke, toz tutmayan, ıslak silinebilen, bölgesel yıkanabilen kumaşlar vardır. Eğer böyle bir tercih yaparsanız herhangi bir aksaklık anında kolayca müdahale edebilir, yeni misafirlerinizi kısa sürede tertemiz lobi koltuk takımlarından ağırlayabilirsiniz.

Bütün mobilyalarda olduğu gibi lobi koltuk takımlarında da sünger önemlidir. Lobi koltuk takımının süngerinin mutlaka konforlu ve dayanıklı olması gerekir. Bu sayede yoğun kullanım sırasında yıpranmayacak, misafirlere rahat bir oturma alanı sunacaktır. Uzun süre yeni bir koltuk takımı ihtiyacı hasıl etmeyecektir.

Renk Tercihleri

Lobi koltuk takımları otellerin genel dekorasyonunun önemli parçalarından birsidir. Bu yüzden de misafirlerinize kendilerinin özel olduğunu hissettirmelisiniz. Bunu sağlamanın yolu Antalya mimarlık çözümlerinde davetkar tercihlerde bulunmaktan geçiyor. Otelinizin genel dekorunu mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Ağır bir havası varsa ve tarzınızı bu şekilde bina etmiş iseniz daha koyu, deri kaplı koltuk takımları seçebilirsiniz. Siyah, kahverengi, lacivert tonlar ihtiyacınızı karşılayabilir. Fakat daha canlı, modern, kıpır kıpır bir dekorasyona sahip iseniz renk tercihlerinde de daha rahat davranabilirsiniz. Bizler Antalya villa dekorasyon çözümlerimde olduğu gibi lobi mobilya tasarımlarında da çözüm ortağınız oluyoruz.