, Otel Lobisinde Sadelikle Ferah Görüntüyü Yakalayın!
22
Eki

Otel Lobisinde Sadelikle Ferah Görüntüyü Yakalayın!

Oteller geçici konaklama için en çok tercih edilen mekanlardır. Özellikle Antalya ve Afyon ilerimiz turizm potansiyelleri yüksek olup Antalya denizi ile Afyon da termal şifalı sularıyla öne çıkıyor. Bu yüzden de her iki ilimizde otel sayısı oldukça fazla. Bu da beraberinde güçlü bir rekabeti getiriyor ve otellere farklı olmayı zorunlu kılıyor. Bizler Antalya dekorasyon alnındaki deneyimlerimiz eşliğinde lobilere dair fikir vermek istiyoruz.

Otel lobileri misafirlerin ilk karşılandığı ve son olarak da uğurlandığı alandır. Bu yüzden lobinin dekorasyonu adeta bütün bir otel hakkında bilgi verir. Önceden rezervasyon yaptırmadan gelen kişilerin pek çoğu lobiden aldıkları intiba ile yerleşip yerleşmemeye karar verirler. Bu yüzden lobide yaratmış olduğunuz ambiyans, ışık, koku, müzik, mimari ve diğer bütün detaylar samimiyetin göstergesidir. Misafirlerinizin akıllarına ilk olarak burada alacağı intiba yerleşir.

Estetiği Kalite ile Birleştirin

Lobiyi etkili kılacak pek çok Afyon mimarlık detayı vardır. İlk olarak lobinin heybetli olmasını sağlayabilirsiniz. Eğer yapınız müsaitse yüksek tavanlı bir lobi inşa edebilir, misafirlerinizin yukarıya baktıklarında hayret ve beğeni uyandıracak bir alana kavuşturabilirsiniz. Üstelik yüksek tavanı şatafatlı hale getirmenize de gerek yok. Sade haliyle dahi istediğiniz etkiyi rahatlıkla verecektir.

Eğer yeterli alanınız yoksa alçak tavanda da farklı fikirler geliştirebilirsiniz. Değişik tasarımlarla tavanlarınızı daha farklı görünümlere kavuşturabilirsiniz. Örneğin kolonlar varsa bunları eşsiz tasarımlara dahil edebilirsiniz. Duvar kağıtlarından yararlanabilir, hoş bir duvar kâğıdını çerçeveleyip harika bir görüntü yakalayabilirsiniz. Aynı şekilde lobinin mimarisinde yeri göz ardı etmemek gerekir. Leke tutmayan, kolay temizlenebilen, şık bir zemin kaplama misafirlerinizden daima daha faza ilgi görecektir.

Lobiler misafirlerin daha çok bekleme salonu olarak kullandıkları alanlardır ve burada sıcak, davetkar bir mobilya seçilmesi gerekir. Antalya mimarlık çözümlerinde sandalye ve koltuklarda illa şatafatlı, parlak mobilyalar kullanmanız gerekmiyor. Bunun için tarzınızı ve genel dekorasyonunuzu göz önünde bulundurmanız yeterli. Mobilyalarda ise dikkat etmeniz gereken detayların başında sağlam iskelet yapısı gelir. Çünkü yılın her günü onlarca kişi kullanacağı için mobilyaların dayanıklı olması gerekir. Kumaş özellikleriyle de leke tütmeyen, kolay temizlenebilen kumaşlar her zaman avantaj sağlar. Rahatça temizlenebildikleri için sürekli temiz tutmak daha kolay olur. Bu da her misafirinizi tertemiz bir mobilya ile karşılamanız anlamına gelir.

Lobilerde kullanacağınız mobilyaların süngerlerinin dayanıklı ve kaliteli olması, kullanım esnasında konfor sağlaması gerekir. Mobilyalarda renk seçimi ile genel tarzınıza bağlı. Eğer ağır, klasik bir tarz arıyorsanız mobilyalarınızı deri koltuklardan, siyah, kahverengi, lacivert renklerden seçebilirsiniz. Fakat daha modern ve canlı bir otel lobi dekorunuz varsa mobilyalarınızda daha rahat tercih yapabilir, istediğiniz renk alternatifini değerlendirebilirsiniz. Mobilyaların, sehpaların tamamen fonksiyonelliği ön plana çıkmalı, misafirlerin kullanırken rahat edebilmesi sağlanmalıdır. Çünkü konaklamak için gelen kişiler evlerinin sıcaklığını ve rahatlığını otelinizde de bulmak isteyecekler. Antalya mobilya tasarım firmamız ile lobileriniz en özel ürünlerle buluşturabiliyor.

Sadeliği ve ferahlığı yakalayacağınız lobi tasarımında renkler dekorasyonun genelinde etkilidir. Bu yüzden misafirlerinizin ilk karşılandıkları anda olumlu etkilenecekleri sıcak ve yumuşak tonların seçilmesinde fayda var. Açık sarı, açık kahve renkler bu etkiyi bırakabileceği gibi eğer minimalist bir dekor düşünüyorsanız beyaz, krem, su mavisi, mor gibi renkleri de gerek tek gerekse uyumlu biçimde kullanabilirsiniz. Farklı duvarlarda duvar kağıtları kullanarak çeşitli renkler ve tasarımlar elde edebilirsiniz.

Kapalı mekanlarda ışıklandırma her zaman dekorasyonun en temel detaylarından birisidir. Antalya dekorasyon çözümlerinde de lobilerin doğru aydınlatma ile yeteri kadar aydınlatılması gerekir. Aydınlatma sistemlerinizi kişilerin üzerinde iyi izlenim bırakacak şekilde hazırlayabilirsiniz. Şatafatlı devasa avizeler yerine küçük spotlar veya sarkıt avizeler kullanabilirsiniz. Sadece tavanla sınırlı tutmayıp zemin aydınlatmalarından, masaüstü aydınlatmalarından, hatta mumlardan yararlanabilirsiniz. Doğru yeri doğru oranda ışıklandırmayı başarırsanız lobinizi ferah bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Güzel Bir Kokuyla Tarzınızı Yansıtın

Otel lobilerinde sadelikten taviz vermediğiniz gibi aksesuarlardan az miktarda yaralanabilirsiniz. Tablolar, tarihi eşyalar, yapay veya canlı çiçekler lobinizin şık aksesuarları olabilir. Bütün bunları bir de hoş koku ile taçlandırabilirsiniz. Afyon mobilya tasarım çözümleri arasında kokunun payı yadsınamaz. Hoş bir kokuyu otelinizin kimliği haline getirebilir, misafirlerinizi etkileyebilirsiniz.