, Villa Dekorasyonu
17
Oca

Villa Dekorasyonu

Villa Dekorasyon Trendleri

İnsanların yaşam alanı algısı sürekli değişmektedir. Günümüzde daha çok apartman tarzı yaşam alanları şehirlerin genel konsepti olsa da kendine has bahçesi, verandası, havuzu, terası, bahçesi, otoparkı, garajı olan villalar son derece popüler hale gelmiştir. Daha sakin ve kendi özgürlüğünde bir yaşam sürmek isteyenler imkanları dahilinde villa tercihi yapmakta, hizmet bölgemiz olan Afyon ve Antalya da bu alanda villa bakımından oldukça zengin bulunmaktadır.

Villaların dekorasyonu bir daire konseptinde değildir. Daha geniş alanlara ve daha farklı oda yapılarına sahip oldukları için dekorasyonunun da özenle yapılması gerekir. Yıllardır hizmet verdiğimiz Afyon villa dekorasyon alanında temelde iki grup tasarımla karşılaşıyoruz. Bunların ilki klasik ve gösterişli villa dekorasyonu, ikincisi de modern minimalist villa dekorasyonudur. Bunların her ikisinin de kendine has renkleri, tonları, mobilyaları vardır. Sizler tarzınıza ve zevkinize göre dilediğinizi seçebilir, dilediğiniz tarzda dekorasyon projelerinin uygulanmasını talep edebilirsiniz. Bizler uzun yıllardır Afyon’da yaptığımız çalışmaları ikinci şubemizi Antalya’ya açarak oraya da taşıdık ve Antalya villa dekorasyon alanında da bütün isteklerinizi fazlasıyla karşılıyoruz. Profesyoneli deneyimli iç mimarlarımız ile projemizi baştan sona başarıyla yürütüyor, sizlerin tercihleriniz ve hayalleriniz doğrultusunda sanal ortamda çizimlerimizi yapıyor, her detayı sizlerle paylaşıyoruz. Sizlerin onayın aldıktan sonra da dilerseniz imalathanelerimizde gerekli imalatlara başlayarak anahtar teslim villa dekorasyon çözümleri üretiyoruz.

, Villa Dekorasyonu

Villa Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Antalya ve Afyon villa dekorasyon uygulamaları çok geniş bir tasarıma imkan verir. Odalarınızı adeta hayallerinizin yapbozu gibi kullanabilir, dilediğiniz renkleri, desenleri, ürünleri, aksesuarları odalarınıza taşıyabilirsiniz. Bu noktada Antalya villa dekorasyon tasarımında karar verilmesi gereken bazı noktaları şöyle sıralayabiliriz:

  • Villanızın görünümünde en fazla pay sahibi olan üç alan vardır. Bunlar, zemin, duvar ve tavandır. Her üçünün kaplamalarında kullanacağınız malzemeyi, rengi ve dokuyu dikkatlice seçmelisiniz. Bu alanda çok farklı yapı ürünleri vardır. Onlarca markanın ürünleriyle tavanlarınızı, duvarlarınız, zeminlerinizi dilediğiniz renkte, dilediğiniz malzemeyle kaplamayı seçebilirsiniz.
  • Armatür ve vitrifiye seçimine önem vermelisiniz. Bunların hem villanızın genel konseptine ve tarzına uyumlu olması hem de kullanışlı olması gerekir. Daha fonksiyonel ve farklı malzemelerden yapılmış ürünleri rahatlıkla seçebilirsiniz.
  • Priz, anahtar ve aydınlatma ürünleri Afyon villa dekorasyon uygulamalarının önemli bir parçasıdır. Prizler ve anahtarlar küçük parçalar gibi görünseler de hem odaların estetiği hem de villanızın genel kalitesi hakkında fikir verir. Aydınlatma ürünlerinde de bugün spotlardan asma tavanlara, avizelerden duvar lambalarına kadar çok geniş bir detay vardır. Unutmamanız gereken villanızın mutlaka yeterli aydınlatılmasıdır. Yeterli aydınlatma olmazsa odalarınız daha basık ve daha küçük görünür.
  • Kapı, sabit mobilyalar, dolaplar gibi ahşap alanların imalatına ve tasarımına karar vermeniz gerekir.
  • Halılar, kilimler, perdeler, örtüler de dekorasyonun önemli bir parçasıdır. Bunların renk ve doku tercihi tasarımlarda mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.
, Villa Dekorasyonu
, Villa Dekorasyonu

Villa Dekorasyonunda Aksesuarların Payı

Antalya villa dekorasyon çözümlerinde merdivenlerin ayrı bir yeri vardır. Çünkü merdivenler villalar için yalnızca katlar arası geçişi sağlayan bir nokta değildir. İç mimarinin, villa estetiğinin en dikkat çeken noktalarından birisidir. Bu yüzden merdivenlerin tasarımına, kaplamasına, korkuluklarına özen gösterilmeli hem kullanışlı hem de estetik olmasına özen gösterilmelidir. Günümüzde iç mekan ve dekorasyon açısından seçenekler neredeyse sınırsızdır. Her tarza uygun mobilyalar, malzemeler, aksesuarlar bulunabilir. Fakat unutmamanız gereken villanız ne kadar geniş olursa olsun gereksiz eşya kalabalığından uzak durmanız gerektiğidir. Aksesuarlarınızı yerinde ve doğru miktarda kullanırsanız hoş durur; fakat fazla olursa göz yorar. Zevksiz bir görüntü oluşturur.

, Villa Dekorasyonu